KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 5395479
*
nr 539 5479
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Akvareller, 2 st Ödberg 10x19 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2008
kl 16:43:11
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tycho ödberg vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Tycho Ödberg
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
nr 539 5479
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Akvareller, 2 st Ödberg 10x19 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2008 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tycho ödberg vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14